Zobacz także
archiwum video
Keim Farby Mineralne Sp. z o.o.

Ponad 140-letnie doświadczenie w zakresie renowacji budowli historycznych zapewniło firmie KEIM pozycję kompetentnego partnera konserwatorów zabytków, architektów, projektantów i wykonawców. Podstawą tej tradycyjnej, godnej zaufania i efektywnej współpracy jest innowacyjna paleta najwyższej jakości materiałów mineralnych oraz profesjonalne doradztwo pracowników. Potwierdzeniem doskonałej reputacji, jaką KEIM cieszy się w międzynarodowych kręgach konserwacji zabytków, są renomowane budowle zabytkowe na całym świecie.

Oferta rynkowa i zakres zastosowania:

W ofercie przede wszystkim mineralne farby elewacyjne i wewnętrzne: krzemianowe i wapienne. Nowa grupa produktów na bazie zolowo-krzemianowej pozwala na pokrywanie nie tylko podłoży mineralnych, ale również organicznych (np. starych powłok dyspersyjnych). W programie także farby strukturalne oraz półprzejrzyste farby laserunkowe. Szeroką paletę uzupełniają farby artystyczne i dekoracyjne oraz farby odwracalne do ochrony zabytkowych malowideł. Ponadto system renowacji kamienia naturalnego i klinkieru, tynki i masy szpachlowe, tynki renowacyjne WTA oraz środki czyszczące i impregnaty. Najnowszą grupę produktów stanowią mineralne farby do drewna.

Udział w ważniejszych realizacjach:

W Warszawie: elewacja wschodnia Zamku Królewskiego (od strony Wisły), Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich, Muzeum Warszawy, Gmach Główny Politechniki, Najwyższa Izba Kontroli, Główny Urząd Miar, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kościół św. Krzyża i wnętrza Archikatedry; w Krakowie: Sukiennice, Wawel, Pałac pod Baranami, Muzeum Sztuki, AGH, Teatry: im. J. Słowackiego, Stary i Ludowy, Hotele: Copernicus, Pod Różą i Stary; we Wrocławiu: Ratusz, Hala Stulecia (dawna Hala Ludowa) i Pawilon Czterech Kopuł, Dworzec Główny PKP, Gmachy Politechniki, Synagoga Pod Białym Bocianem i Hotel Monopol; w Lublinie: Zamek Królewski, Katedra, Wieża Trynitarska i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce; w Poznaniu: Centrum Kultury Zamek, Opera i Zespół Pofilipiński; ponadto Zamek w Łańcucie, pałace Kotliny Jeleniogórskiej, Sanktuarium w Św. Lipce, Katedry w Łowiczu i w Zamościu, wnętrza Katedry w Szczecinie i w Toruniu, Opactwo Cysterskie w Krzeszowie, Pocysterski Zespół Klasztorny w Rudach, Dworek F. Chopina w Żela­zowej Woli, wnętrza dworca PKP w Przemyślu, ratusze w Zamościu, Bielsku-Białej, Częstochowie, Kępnie, Oławie, Jarocinie, Świebodzinie, Pasymiu, Sulechowie, Lubsku i wiele innych.

Muzeum Warszawy, fot. M. Czechowic